הדברה ירוקה

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
הדברה ירוקה

הדברה ירוקה היא הדברה בחומרים שאינם מזיקים לסביבה, לאדם ולבעלי חיים. בביצוע הדברה ירוקה ישנו שימוש מועט מאוד בחומרים כימיים או בכלל לא. אפשר לבצע הדברה ירוקה להדברת מגוון רחב של סוגי מזיקים כמו נמלים, תיקנים, דבורים, מכרסמים למיניהם וטפילים.

למה לבצע הדברה ירוקה?

הדברה כימית ידועה כמזיקה לבריאות. לאנשים המתעסקים בהדברה כימית באופן מקצועי, כמו חקלאים ומדבירים פרטיים, ישנו סיכון בריאותי גבוה וסיכוי רב לחלות במחלות שונות עקב שימוש רב בחומרים רעילים אלו. צריכת מזון אשר הודבר בהדברה כימית עלולה גם כן לגרום לפגיעה ולתחלואה. בנוסף, הדברה כימית עשויה לפגוע בדיירי הבית בו היא מתבצעת-בגלל שאיפה של האדים או בגלל בליעה של רעל. לא אחת שומעים על מקרים של ילדים קטנים ששיחקו עם רעל עכברים כזה או אחר והורעלו. הדברה ירוקה לא מזיקה למשתמש בה ולאנשים באזור המטופל ואיננה רעילה לאדם.

הדברה ירוקה לא מזיקה לחיות אחרות. לרוב, בשימוש בהדברה כימית ישנה פגיעה בחיות נוספות-כלבים וחתולים משוטטים, ציפורים, חיות מחמד פרות ותרנגולות וכדומה. פרות שאכלו עשב שהודבר בהדברה כימית עלולות להיות מורעלות, חיות המחמד עלולות לאכול רעל עכברים שפוזר בבית וכדומה.

הדברה ירוקה איננה מזיקה לסביבה. חומרים בהם משתמשים בביצוע הדברה ירוקה לא מזיקים לסביבה כמו בהדברה כימית. החומרים אינם פוגעים במי תהום, בצמחיה ובאיכות האוויר אותו אנו נושמים.

אילו שיטות הדברה ירוקה ישנן?

הדברה ביולוגית: שימוש באויבים הטבעיים של המזיקים אותם נרצה למגר-לגדל חתול למניעת עכברים ונחשים, עפות דורסים המפחידים ומגרשים יונים ועוד.

מלכודות פרומון: חיות נמשכות לריחות טבעיים הנקראים פרומונים, אותן הן עצמן מפרישות. חומר זה אחראי למשיכה אצל חרקים. על ידי שימוש בפרומון המתאים אפשר למשוך חרקים ומזיקים למלכודות ללא שימוש בחומרים רעילים.

הדברה בעזרת קולות: מכשירים שונים המפיקים קולות בעלי תדרים שאינם נשמעים לבני אדם אבל מרחיקים את החיות מהאזור.

הדברה באמצעות עזרים מכאניים: אפשר לבצע הדברה גם ללא רעלים או חומרים אחרים כלל. להרחקת יונים אפשר להשתמש ברשתות או בדוקרנים להרחקת יונים, להדברת מכרסמים אפשר להשתמש במלכודות שונות הפועלות על קפיצים או על מנגנוני לכידה שונים ומניעת כניסת מזיקים לבית באמצעות רשתות על החלונות.

הדברה באמצעים אורגניים: פיזור ריחות השנואים על המזיקים המטרידים אתכם כמו ריח לימון להרחקת יתושים וריחות של פירות הדר להרחקת חתולים מהחצר.