לכידת עכברים וחולדות

הדברת מכרסמים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

בטוחים שיש לכם עכבר או חולדה בבית? שימו לזה סוף היום!

 טיפול מלא לכל הבית שמבטיח שהמכרסמים לא חוזרים

 התאמת פתרון לבעיה ע"פ צרכי הלקוח

 שימוש בחומרי הדברה בטוחים וירוקים

 הדברה שמגיעה גם לחורים הקטנים ביותר

מבצע מיוחד לחודש הקרוב!

הדברת מכרסמים

עכברים וחולדות הם יונקים קטנים ממשפחת המכרסמים כמוהם במשפחת המכרסמים יש בישראל את החולד, חדף, גרביל, ירבוע והרשימה עוד ארוכה בד בבד ישנן שיטות רבות להרחקת או הדברת המכרסמים. 

לרוב מכרסמים צמחוניים אולם הם אינם נמנעים מאכילת מזון אנושי מעובד, מוצרי בשר ואף אחד את השני בשעת רעב.

בהתייחסותנו להדברת מכרסמים נדבר על הנפוצים והבעייתיים ביותר "עכברים וחולדות", אך ההרחקה, הדברה, הלכידה ודרכי המניעה דומים ולכן ניתן להתייחס לכל משפחת המכרסמים באותו אופן הדברתי.

עכברים וחולדות נחשבים לחיות חכמות מאוד - הן מסוגלות ללמידה ולקישור בין אירועים, כגון מציאת דרכם במבוכים או לקשור בין נחת מלכודות או פיתיונות למוות של עכברים וחולדות. עובדה זו מקשה על הטיפול ,ניסיון ידע ושימוש מושכל בתכשיריי הדברה עושים את ההבדל בין הצלחה לכישלון.

לכידת עכברים וחולדות, חולדים ועכברושים

לכידת עכברים וחולדות אינו דבר של מה בכך, המכרסמים הללו ידועים גם כמזיקים לאדם ולרכוש. בחקלאות הם גורמים נזק רב ליבולים חקלאיים. הם אוכלים את היבול, מכרסמים צינורות וציוד יקר וגורמים נזקים באלפי שקלים. גם באזורי מגורים עכברים וחולדות גורמים נזקים קשים-הם מכרסמים רהיטים, תשתיות צינורות גז, מים וכבלי חשמל ואוכלים מזון המאוכסן בבית.

מעבר למטרד ולנזק הנגרם על ידם, הסיכון העיקרי בהם הוא המחלות שהם מפיצים. עכברים וחולדות יכולים להעביר לבני אדם ולחיות אחרות טפילים שונים וחיידקים וחמור מכך יכולים להעביר לאנשים מחלות קשות כמו דבר וטיפוס. החולדות אף תרמו רבות להפצת המגפה השחורה באירופה לפני מאות שנים על ידי העברת פרעושים נגועים מבית לבית.

למידע נוסף ראה את הכתבה המלאה של הדברת עכברים 

הרחקת עכברים וחולדות ומזיקים נוספים

מאז ומתמיד חיפשו אנשים פתרונות למכרסמים ולנזקיהם וישנן אינספור שיטות להרחקת עכברים וחולדות ולהדברתם:

הדברה ביולוגית: לעכברים וחולדות אויבים טבעיים רבים. חתולים, עופות דורסים ואפילו נחשים ניזונים מהם בטבע. בשטחים חקלאיים רבים מעודדים אוכלוסיות של חתולים ועופות דורסים כגון תנשמות ובזים. החיות אוכלות את המכרסמים ובכך מצטמצמת הפגיעה ביבול והנזקים שהם גורמים, מן הסתם  שיטה זו לא רלוונטית להדברה בסביבה ביתית.

לכידה של עכברים באמצעות מלכודות קפיץ: ישנן עשרות אם לא מאות סוגים של מלכודות עכברים מצורות שונות. מלכודות קפיץ המוכרות והנפוצות ביותר אשר לוכדות עכברים, חולדות (עכברושים) הנכנסים אליהן ונוגעים בקפיץ אליו מחובר פיתיון.

לכידת עכברים - חולדות באמצעות מלכודות דבק: אשר מדביקות את המכרסמים אליהן או מלכודות הלוכדות אותם בצורות שונות על ידי פיתוי המכרסמים במזון. שיטות אלו שנויות במחלוקת בגלל אכזריותן ובגלל יכולתם של עכברים וחולדות ללמוד ולקשר בין מותו של מכרסם אחר למלכודת וכן הם לומדים להתרחק ולהיזהר מהן.

רעל: רבים מדבירים עכברים וחולדות על ידי פיזור רעל בבתים, מקומות ציבוריים ובשטחים חקלאיים. מעבר לעובדה שזהו פתרון שאיננו הומאני לבעיה, הרעל עלול לגרום להרעלת חיות מחמד ולעיתים אף אנשים, כיוון שהרעלים המקובלים להדברת מכרסמים פוגעים בכל סוגי היונקים, ביניהם גם חיות מחמד ובני אדם.
שימוש ברעלים חייב להעשות ע"י מדביר מורשה בלבד!

מניעה: ניקיון שוטף של הבית ואכסון כל מוצרי המזון במקום סגור ימנעו הגעת עכברים וחולדות לביתכם, ושמירה על תחזוקה וניקיון שותפים של הרחובות ופחי האשפה הציבוריים ימנעו את המצאות המכרסמים גם שם גיזום עצים הקרובים לחלונות הבית , לחולדות יש יכולת טיפוס וניתור ,כניסה דרך טיפוס על עצים ושיחים מאוד נפוצה.