הרחקת יונים מבתי מגורים, בניינים ועסקים

הרחקת יונים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

התאמת פתרון לבעיה ע"פ צרכי הלקוח

 אחריות 5 שנים בכתב לכל עבודה

 התקנת רשתות איכותיות עמידות לאורך שנים רבות

 מגוון פתרונות להרחקת יונים

מבצע מיוחד עד סוף החודש

הרחקת יונים

מחירי מבצע על התקנת רשתות יונים ! 
אל תמתינו לתקופת הקיץ חייגו עכשיו 054-3600003 

רבים מאתנו, הגרים בבנייני קומות בערים צפופות, סובלים מבעיות יונים שונות. היונים חודרות אל תחומי המחיה שלנו ואנחנו פוגשים אותן בדירות הגג שלנו, במרפסות השמש, במרפסות הכביסה או על מדחסי המזגנים, באדניות ולעיתים אפילו תחת גגות הרפים.

חדירת היונים אל סביבת המחיה הפרטית שלנו, מובילה לבעיות שונות כמו רעש ולכלוך הנגרם מהשלת נוצות ולשלשת היונים. אבל, הבעיה החמורה ביותר היא המחלות שמגיעות אלינו בשל אותה לשלשת יונים ובשל נזקי החלודה הרבים שגורמות לנו היונים.

מי הן אותן יונים שמסבות לנו נזק כה רב וכיצד אנחנו יכולים להרחיק אותנו מסביבת המגורים שלנו? כל התשובות במאמר שלפניכם.

יונים – סמל השלום או גורם מזיק?הרחקת יונים

כולנו מכירים את היונים כסמל השלום הנצחי. אותן יונים, הן חיות טריטוריאליות וסתגלניות מאד אשר ניחנו בכוח הישרדותי עצום. היונים חיות בזוגות או בלהקות והן מתרבות במהירות שיא במקביל לעופות אחרים בטבע.

לאחר זיווג היונים, מתבצעת הטלה הכוללת לרוב שתי ביצים. בסיום תקופת הדגירה שאורכת כ-18 ימים בוקעים הגוזלים הצעירים, אשר זוכים לטיפול מלא מהוריהם במשך כ-30 ימים. בסיום תקופת הטיפול, יהפכו הצאצאים לעצמאיים וישמרו בקנאות על הטריטוריה בה נולדו.

סימון הטריטוריה והשליטה במרחב המחייה של היונים, מתבצע באמצעות סימון סביבת המחיה שלהן באמצעות הלשלשת אשר מפיקה ריח ייחודי ליונים שהטילו אותה. בדומה לסימון הטריטוריה של כלבים וחתולים על ידי הטלת שתן במטרה להרחיק גורמים נוספים.

היונים, חיות כחמש שנים במידה ומדובר ביוני בר ובמידה ומדובר ביונה מבויתת אורך חייהן יכול להאריך עד לחמש עשרה שנים.

מהן השיטות להרחקת יונים?איך מרחיקים יונים

כיום, היונים מהוות מטרד בעבור דיירים רבים בבניני מגורים. התפשטות התופעה, הובילה ליצירתן של שיטות רבות להרחקת יונים הפועלות בטכניקות שונות.

הרחקת יונים בעזרת רשתות נגד יונים

רשתות יונים, הינה השיטה היחידה המונעת באופן פיזי את כניסת היונה לאזור המוגן. פתרון זה מתאים למרפסת בודדת או לבניין שלם כאשר ישנה אפשרות לחסום כמעט כל אזור ממרפסת כביסה דרך פירים שלמים בבניינים (בעזרת סנפלינג) ועד גגות בפנטהאוזים.

כיום ניתן למצוא רשתות יונים במגוון צבעים וצורות שונותכך, ניתן להתאים את הרשת האידיאלית אל הצרכים הספציפיים של הבניין או הדירה הסובלים מנזקי היונים. הרשתות דקות מאוד ועל כן הן אינן פוגעות במראה הבניין או המרפסת.

אך, יחד עם זאת, חשוב לוודא שבוחרים רשת איכותית בעלת עמידות לשמש וגשם ובעלת אחריות שימוש לשנים רבות במטרה לטפל בבעיה באופן מקיף.  

הדברת יונים באמצעות רעל

בעבר היו מדבירים יונים בעזרת רעל. לשמחתנו בישראל הרג של יונים בעזרת רעל על מנת להביא להרחקתן אינו חוקי כיום. מלבד חוקיות הנושא, שיטה זו הוכחה כלא יעילה, שכן קצב ההתרבות המהיר של היונים וחזרתם לטריטוריה המקורית הותירו את הבעיה כשהייתה.

בשל חוסר יעילותה של שיטת הדברה זו נוספו לשוק ההדברות פעילויות שונות להרחקת יונים המשתמשות בשיטות שונות ליצירת מחסום פיזי או מטרד קבוע בעבור היונים, המונע מהן להישאר בסביבת המחיה שלהן או לחזור אליה בשלב מאוחר יותר.

הרחקת יונים בעזרת קולותהרחקת יונים

בשיטה זו, מותקנים מכשירים המשמיעים קולות בתדרים גלויים וסמויים   (אולטראסוני). אותן קולות המושמעים בסביבת המחיה של היונים, הן קולות של עופות דורסים המפחידים את היונים. קולות אלו מעוררים חשש אצל היונים וגורמות להן לעזוב את סביבת המחיה שלהם.

הפחד שאוחז ביונים, גורם להן להימנע מקינון במקומות הקינון האטרקטיביים מבחינתם או לשוב אליהן בשלב מאוחר יותר כך שהבעיה עצמה נעקרת מהשורש.

הרחקת יונים בעזרת דוקרנים וחוטים רוטטים

יונים בוחרות להתיישב רק במיקומים שטוחים ויציבים. עיקרון זה בטכניקת ההישרדות של היונים מנוצל דווקא בכדי להרחיק את היונים על ידי התקנת דוקרנים להרחקת יונים, המונעים את התיישבותם הנוחה של היונים במקומות אסטרטגיים.

הדוקרנים עצמם, מורכבים משורות של מחטים דקות המוצמדות אל משטח הדריכה. במקביל, ניתן להשתמש בחוטים רוטטים המוכרים גם בשמות חוט מקפיץ או קפיץ מקפיץ , הגורמים ליונה חוסר נוחות ומונעים ממנה לקנן באזור.

הרחקת יונים בעזרת דחלילים

בטבע, היונים מאוימות על ידי עופות דורסים. בשל כך, נוצרה שיטה נוספת להרחקת יונים בה מוצבים דחלילים ובובות של עופות דורסים במקום קינונן של היונים, אשר מזהות את הבובות כגורם מאיים ולמעשה אינן מתקרבות למקום.

הדמויות המאיימות ביותר בעבור היונים הם דמויות של בזים, ינשופים ועורבים אשר מסמלים עבור היונים גורם מאיים ומרתיע במיוחד. על הדחליל עצמו להראות מאיים, אמתי במיוחד ואף לשנות את מיקומו מעת לעת וזאת על מנת לשמור על יכולת ההרתעה שלו בפני היונים.

הדברת יונים סיכום

היונה היא חייה חכמה וטריטוריאלית מאוד שאנו נוטים להפחית בערכה במרבית המקרים. רמת התחכום של היונים, אינה מאפשרת לנו להרחיק את היונים באופן עצמאי, לפחות לא לאורך זמן רב ואנחנו נאלצים לפנות לשיטות מקצועיות להרחקת יונים המבוצעות על ידי בעל מקצוע.

בין השיטות הקיימות, נוכל למצוא רשתות נגד יונים, דוקרנים ואפילו דחלילים. ברוב המוחלט של המקרים, רשתות יונים הן הפתרון המושלם בטווח הזמן המידי. אבל, בכדי להגיע לפתרון מקיף לעיתים נדרש לשלב בין השיטות השונות ולשם כך, נדרש בעל מקצוע בעל ניסיון רב.

למה בכלל היונים מגיעות אל מרחק המחיה שלנו?

אחרי שלמדנו מי הן אותן יונים חשוב שנתעכב לרגע על הסיבה שהיונים מגיעות אל סביבת המגורים האורבנית שלנו ונלמד מה קורץ כל כך ליונים במרפסות השמש והכביסה שלנו או בגגות הרעפים שלנו.

היונים, יבחרו תמיד בסביבת המחיה הבטוחה ביותר עבורן לקינון והטלה. אותן מקומות קינון יהיו הגבוהים ביותר ובסביבת החיים האורבנית, המתאפיינת בבתים רבי קומות, במרבית המקרים יבחרו היונים בקינון במרפסות הקומות הגבוהות ביותר והמרפסות מהוות מיקום נוח עבורן בגובה זה.

יונים נוספות שיזהו את המקום כמקום אידיאלי למגורים יגיעו גם הן אל אותה הסביבה במקביל ליונים נוספות החולשות על האזור. אך, במידה והמקום אינו מאפשר מחייה בעבור קבוצת יונים גדולה יחלו היונים במלחמות טריטוריה על פני השטח כולו.

במצב שכזה, יגבירו היונים אל הטלת הלשלשת ואת הקולות המוכרים ואף יתפרסו אל מיקומים נמוכים יותר בבניין עצמו באופן שיהווה מטרד בעבור אל דייר המתגורר באותו הבניין.