הדברה לבית ולגינה

ריסוס לבית ולגינה

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

טיפול אפקטיבי ללא פגיעה בשגרת החיים

 שימוש בחומרים מורשים בלבד לבטיחות מרבית

 מגוון פתרונות ירוקים אמינים ויעילים

 התאמת פתרון לבעיה ע"פ צרכי הלקוח

טיפול מלא לכל הבית שמבטיח 100% הצלחה

מתחם המגורים שלנו, מהווה סביבת מגורים נפלאה עבור חרקים ומזיקים שונים, הם זקוקים למקום מחיה חמים העשיר במים ובמוקדי מזון מגוונים.
עובדה זו הופכת כמעט כל בית בישראל לסביבת חיים מצויינת עבור החרקים השונים ולנו מקור פגיעתם של חרקים ומזיקים שונים הדברה וריסוס לבית ולגינה באופן עצמאי או בעזרת בעל מקצוע תדאג לשמור על איכות חיים גבוהה, בריאה ותקינה.

אז איך מדבירים בצורה בטוחה?

כיום, ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי הדברה ביתית שונים אשר יכולים לסייע לנו להיפטר מאותם מזיקים, אשר מלבד מפגש לא נעים בחיי היום יום יכולים להוות בעבורנו מפגע תברואתי חמור בעת מפגש עם מזון הנמצא ברשותנו, תלוי בסוג המזיק שהחליט לחדור דווקא לדירתנו. ברור לכולנו שתיקן ששכן בביוב ואח"כ מהלך לנו על המזון יגול בהחלט להעביר מחלות וחיידקים למינהם מצד שני לא צריך להיכנס להיסטריה ולדרוש "חומר הדברה הכי חזק שיש"

חשוב לדעת כי לכל מזיק ישנו סוג טיפול מתאים, כאשר את הטיפול עצמו ניתן לבצע במספר אופנים, החל מהדברה כימית חזקה, דרך שימוש בכימיקלים חדשניים בעלי רעילות נמוכה, דרך מכשור אלקטרוני המרחיק מזיקים ע"י תדרי קול סמויים וכלה בטיפולים אורגנים וביולוגים הזוכים לרוב לשם הדברה ירוקה.

בכדי ליישם את כל הדברים הנ"ל יש צורך לפנות  רק לחברה עם ניסיון עשיר בתחום המשתמשת בחומריים תקניים בלבד ובעלת רישיונות מתאימים

הדברה ביתית מבלי לפגוע בשיגרת החיים  – איך זה עובד?

כאשר אנחנו מדברים על הדברה ביתית חשוב שנתייחס תחילה למהות שלשמה אנו מבצעים את הליך ההדברה הביתית והוא כמובן השמדת המזיקים אשר פלשו אל הדברה ביתיתתחום מתחם המגורים שלנו.

בהליך זה מתבצע למעשה פגיעה בשני מוקדים – מרכז המחייה של המזיקים, כלומר הקן בו שוכנת מושבת החרקים או מקום מחבואו של המזיק במידה ומדובר בעכבר, חולדה או אפילו תיקן אמריקאי המוכר לכולנו בשם הפשוט יחסית – ג'וק או בשמו העברי מקק.

הנקודה השנייה בהליך היא פגיעה במזיקים עצמם, כלומר – פגיעה ישירה בנמלים, ג'וקים עכבר או חולדות בעת תנועתם בתוך מרחב המחייה שלנו, כמו במטבח למשל. רק השלמה מלאה של שני שלבים אלו יכולה להבטיח כי פתרון ההדברה הביתית אכן טיפל בבעיה באופן מלא ולא נתקל במזיקים נוספים.

יחד עם זאת, חשוב לזהות במדויק את המזיק על מנת לבצע פעולת הדברה ממוקדת ויעילה במקום פעולת הדברה כוללת שתוצאותיה מוטלות בספק ועלותה גבוהה יותר במרבית המקרים.

נדרש להתאים לכל מזיק פתרון יעיל ,לדוגמא ריסוס נגד פרעושים אינו דומה לריסוס נגד זבובים או ריסוס נגד פשפשים .

השלב הראשון הוא זיהוי החרק ורק אח" התאמת פתרון יעיל .

אנחנו מתאימים פיתרון לבעיה , זו מומחיותינו

אילו סוגי מזיקים קיימים בתחום מגורינו?

כפי שציינו בתחילת המאמר, כיום ישנם כמה וכמה סוגי הדברה ביתית מהם נוכל לבחור את התהליך המועדף ביותר עלינו. יחד עם זאת, חשוב לבחור במדביר מוסמך ומקצועי אשר יבצע את העבודה ויסייע לנו להיפטר מהבעיה בהליך הדברה אחד במקום פעולות חוזרות ונשנות עד למיגור התופעה.

הדברה ביתית – הדברת נמלים

את הנמלים כולנו מכירים מהחצר הביתית ובעיקר את קניהם המחופרים היטב. למרות שבחצר הביתית הם אינן מהוות מזיק בעייתי, כאשר הן חודרות אל תוך הבית מדובר בבעיה תברואתית קשה שכן, הן יוצרות מיד שרשרת עבודה ארוכה בין מקורות המזון שלנו לבין מקום מושבם ולמעשה הופכות את מזוננו לבלתי שמיש ועלולות אף להעביר חיידקים ישירות אל מקורות המזון שלנו.

הפעולה הידנית של הריגת הנמלים המתרוצצות לפנינו  על השיש או הרס שרשת העבודה יהוו פתרון זמני ולא יעיל בכלל שכן קצב התרבותם של הנמלים מהיר במיוחד ולמעשה עד שלא נטפל במלכה היושבת בתוך קן המחייה של הנמלים לא נצליח לפתור את הבעיה. מעבר לשיטות ההדברה המסורתיות, האמצעי שהוכיח עצמו כיעיל ובטוח הינו ג'ל נגד נמלים. ג'ל זה הינו פיתיון בעל חומר משיכה עבור הנמלים. אך, גם גורם למותן. כך יוצא, שפיתיון זה אשר נאכל על ידי הנמלים, ובעיקר נישא אל הקן להאכלת כל יושבי הקן ובראשם המלכה וכך כל הקן מושמד. יישום הג'ל מתבצע במקומות סמויים ובלתי נגישים לילדים או לחיות הבית. כדי להגיע לתוצאה היעילה ביותרץ במקום ריסוס והדברה יש פתרון פשוט בטוח ויעיל ביותר

 נדרש לפנות רק למי שיודע היכן להניח את הג'ל ,אנחנו יודעים לטפל ביסודיות במרחב המחיה שלכם ע"מ לבצע  בשלמות הדברה ביתית המותאמת לנמלים.

קרא עוד על הדברת נמלים

הדברה ביתית - הדברת ג'וקים (תיקן אמרקאי, מקק)

כל אחד מאתנו יותר מפעם בג'וק קטן ולעיתים גדול המטייל על רצפת המטבח, על השיש, לעיתים בכזה המתעופף בתוך הבית וגורם לכולנו לברוח בבהלה או מבקר אותנו בחדר המקלחת והסיבה לכך פשוטה, שכן מדובר במקורות המזון והשתייה בעבור חרקים אלו, הידועים בעמידות גבוהה כמעט לכל ניסיון הדברה.

התיקנים האמריקאים, המכונים ג'וקים או מקקים, מגיעים מחצרות הבתים או מתוך תעלות הביוב אל סביבת המחייה שלנו ולרוב גם במידה ופגשנו בהם נתקשה לאתר אל מקום מושבם אשר יכול לכלול בקלות מאות ולעיתים אפילו מיליוני תיקנים ואף להסתתר בתוך ארונות המטבח שלנו.

המלצה חשובה רק פעולה משולבת בבית ובפתחי הביוב באזור הבית ישמידו את המקקים. 

הדברה בבית – הדברת פשפשים והדברת פרעושים

את הפרעושים והפשפשים אנחנו מכירים בעיקר מעולם בעלי החיים ובמרבית המקרים אף דואגים לטיפול מקדים ומונע בעבור בעלי החיים שלנו – אך באותה נשימה אנחנו מדלגים מעל הטיפול במרחב המחייה שלנו בכל הנוגע להדברת פשפשים והדברת פרעושים.

למעשה, מדובר בשני סוגי הדברה שונים לגמרי המשתייכים למשפחות שונות ומתקיימים בצורה שונה: 

הדברת פרעושים – בעיקרון פרעושים הינם מזיקים לחיות הבית בלבד .בני האדם לא מהווים עבורם "ארוחה טעימה" ולכן הם רק "טועמים" אותנו ומרפים . טעימה זו גורמת לנו עקיצה קטנה ומגרדת ויכולה להגיע לנפיחות וזיהום במקרים של אלרגיה . הפרעוש בגודל של שני מילימטר לערך בצבע שחור , קופצני מהיר וזריז . פעולת ההדברה חייבת להיות משולבת עם טיפול בחיית המחמד שלנו . יש צורך בעבודת הדברה בטוחה ומקצועית ע"מ לא לפגוע בחיית  המחמד שלנו .לנו ידע רב בטיפול משולב בהדברה ביתית נגד פרעושים ובמקביל טיפול בבע"ח שלנו שהם המקור לבעיה . הרבה פעמיים  לאחר כשבועיים מתום ההדרבה שוב יש פרעושים . הסיבה לכך היא ביצים שהפרעושים הטילו עוד קודם לריסוס .הביצים לא נפגעים מהריסוס וכך יש לנו בעיה חוזרת . אנחנו יודעים איך להתמודד בטיפול בודד ויסודי . מקצועיות זה אנחנו

מידע נוסף מומלץ לעיין במאמר הדברת פרעושים

הדברת פשפשים – לרוב מדובר בפשפש המיטה . כשמו כן הוא , הפשפש עוקץ אותנו בעת שאנחנו שוכבים במיטה או בספת הסלון . עקיצתו גדולה וכואבת משל הפרעוש ומראהו מזכיר קרציה של כלב . הפשפש מתקיים בחריצים בקיר , בתוך תפרים של מזרנים , ספות וכדומה . פעולת ההדברה חייבת להיות משלובת בנקיון יסודי של המזרנים , ספות וכביסה של מצעים . 

המלצה חשובה : הדברה לבד לא תפתור את הבעיה נדרש לשלב ונקיון יסודי בעזרת קיטורית שואב אבק וחומרי ניקוי יעודים לבעיה זו . כאשר הבעיה רק מתחילה ניקיון מסיבי ואיוירור יעיל יכולים להביא לפתירון

הדברה ביתית - הדברת טרמיטים

הטרמיטים הם חרקים קטנים דמויי נמלים, אשר חודרות אל תוך מרחב המחייה שלנו גם בדירות בביניינים וגם בבתים פרטיים . הטרמיטים דועים ביכולתם היעילה במיוחד לכרסום רהיטי עץ כמו שולחנות וארונות. אך, לרוב הפגיעה תופיע בתוך משקופי עץ ודלתות עץ.

הבעיה בהליך הדברת טרמיטים היא זיהוי הבעיה שכן במרבית המקרים, בעלי הבית כלל לא יבחינו ברהיט עץ הנאכל על ידי טרמיטים עד שאלו יפרצו החוצה מתוך הרהיט עצמו לאחר שכילו את כולו ולכן כדאי מאד לפנות למי שמומחה בהתמודדות עם טרמיטים ,ללא ניסיון מעשי הקרב הזה אבוד והנזקים עצומים .   ברגע שבו עולה החשד ולו הקל ביותר להיפגעות מנחיל טרמיטים פנו אלינו ותקבלו כבר בפניה טלפונית ידע לשקול את המשך צעדיכם  .

למידע נוסף מומלץ לעיין במאמר המלא של הדברת טרמיטים

הדברה ביתית - הדברת עכברים וחולדות

העכברים והחולדות נחשבים לאחד מהמזיקים המסוכנים ביותר גם בעבור בני האדם שכן רמת התחלואה בחיות אלו גבוהה במיוחד. למעשה, מרבית מהחולדות והעכברים מגיעים אלו לאחר שטיילו מספר ימים או חודשים בתעלות הביוב, אליו חדרו דרך שטחים פתוחים.

למרות הדמיון בין בעלי חיים אלו, מדובר בשני מזיקים ממשפחות שונות והטיפול שונה במהותו .

בעכברים קל יותר לטפל מאשר הטיפול בחולדות. גם במקרה זה, לפני תחילת הטיפול בבעיה חשוב מאד לזהות בוודאות את הגורם המזיק ולהתאים את תוכנית ההדברה הביתית לאותו גורם.

ישנן שיטות הדברה רבות לטיפול בעכברים וחולדות החל ממלכודות תפיסה או מלכודות דבק, דרך מלכודות קפיץ מלכודות כלוב ויישום של תיבות האכלה עם פיתיון מורעל או פיתיון לטובת ניטור בלבד. כדי לשים סוף לבעיה אתם חייבים לפנות למדביר מוסמך עם ניסיון בתחום בכדי שיוכל לטפל במזיקים עצמם וגם במקום המחבוא הסודי שלהם.

הרחקת יונים

למרות שהיונים אינן נמנות ברשימת החרקים, במקרים רבים הן יכולות להחשב כמזיקות בסביבת האדם, הן בפגיעה באורך החיים הרגיל שלנו על ידי יצירת רעש וריח לא נעים והן מבחינה תברואתית על ידי פיזור הלשלשת וצואתן לכל עבר באזורים בהן הם מקננות אשר יכולים בקלות להיות הפרגולה הביתית שלנו או מרפסת הכביסה ועל ידי כיני יונים שיכולים להגיע מתוך מרפסת הכביסה אל הבגדים שלנו ולהוביל לגירוי בעור.

בעבר, הליך הרחקת יונים התבצע על ידי הריגתן תוך שימוש ברעל חזק במיוחד. כיום, הליך זה אינו חוקי ואנו נדרשים להשתמש בשיטות מתקדמות על מנת להצליח בהרחקת היונים. אם אתם מתמודדים עם יונים מטרידות, זה הזמן לפנות אל מדביר מומחה ולהתחיל בהליך מקצועי של הרחקת יונים.

אם נתקלתם באחת מהבעיות שהצגנו במאמר פנו אלינו עוד היום לקבלת שירות מקצועי ואמין מצוות המדבירים המוסמכים והמקצועיים שלנו אשר יטפלו בתופעה. פעם אחת ולתמיד. צרו אתנו קשר עוד היום ותזכו ליהנות ממקצועיות, שירות אדיב ואחריות על הטיפול.

ריסוס והדברה : טיפים להדברה ביתית – עשה זאת בעצמך!

נדבך נוסף וחשוב לא פחות בכל הקשור לריסוס לבית הינה העובדה שיש באפשרות כל אחד מאיתנו לבצע ריסוס לבית במחיר מצוין, נפרט בהמשך מס' פעולות פשוטות שתבצעו שגרה ותוכלו לחסוך כסף ולשמור על שגרת חיים ללא ריסוס והדברה

ריסוס נגד יתושים
פעולת ריסוס נגד יתושים הינה מיותרת וכלל לא יעילה לטווח של מעבר לכמה ימים . נגד יתושים נדרש בעיקר ליבש מקורות מים סמוכים לבית , החל מתחתית של עציץ דרך ניקוז של מזגן ועוד כל מיני מקורות לחים . ריסוס נגד יתושים יעיל רק במוקדים גדולים ולא במרחב המחיה הביתי .

ריסוס נגד עכבישים
העכבישים שוכנים לרוב בתיקרות או ע"ג פינות הקירות בבית . מיותר להשתמש בחומרי הדברה , כל הנדרש הוא פשוט לטאטא את האזור הנגוע או לשאוב בשואב אבק .

ריסוס נגד זבובים
ישנם מינים רבים של זבובים המין הנפוץ הינו זבוב הבית והוא נמשך לכל סוג מזון .

מומלץ לא להשאיר שאריות מזון בכיור או ע"ג השיש ,במידה ויש ירקות מחוץ למקרר להקפיד על טריות ורצוי להכניס לתוך רשת

ניקיון, שמירה על סניטציה, אטימת חורים וסדקים בשיש הקרמיקה ובריצוף הם פעולות פשוטות אך יעילות מאוד וחשוב מכל עושות עבודה טובה יותר מכל ריסוס והדברה.

לכל שאלה דברו איתנו ונשמח לעזור.