הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

מבצע הדברת טרמיטים - בדיקת גילוי וייעוץ ללא עלות!

 100% הצלחה בכל טיפול

 מגוון פתרונות אמינים ואיכותיים

 3 שנות אחריות בכתב לכל עבודה מבצע מיוחד!

 20% הנחה נוספים למזמינים דרך האתר

 

טרמיט

לפרטים נוספים התקשרו עכשיו 054-3600003

הם קטנטנים, מופיעים בצבע צהבהב עד חום בהיר ועלולים לגרום נזק עצום לכל סביבת מגורים או תעשייה במספר ימים בודדים. אז מי הטרמיטים ? כיצד הם יכולים לגרום נזק עצום כל כך בתקופה קצרה וכיצד יש לבצע הליך הדברת טרמיטים באופן יעיל?

הדברת טרמיטים – הכירו את האויב

טרמיטים הם למעשה חרקים קטנים המזכירים נמלים עם כנפיים או תולעים קטנות וחיוורות, אשר יופיעו לרוב כשהם חסרי כנפיים ועיניים בשלב מוקדם של חייהם ולעומת זאת בשלב מאוחר יותר של חייהם הם יצמיחו כנפיים ארוכות יחסית וצבעם יהפוך לחום ככה או אדום כהה עד כמעט שחור. הטרמיטים מאופיינים במושבות גדולות יחסית המונות כ-50 אלף פריטים ובראשם עומדים מלך ומלכה אשר אחראים על הליך ההתרבות של המושבה כולה.

בניגוד לחרקים אחרים – המלך והמלכה בממלכת הטרמיטים מזדווגים אחת לכמה ימים ומטילים כמה עשרות או מאות ביצים, דבר המוביל לגידול עצום במושבת הטרמיטים במהירות שיא ולקושי רב בטיפול במקרים של הדברת טרמיטים.

טרמיטים בבית – חרק קטן. נזק גדול.

בארץ, מוכרים כשבעה סוגים של טרמיטים אשר מתפרסים בכל שטחה של מדינת ישראל מהצפון לדרום. הגידול בכמות הטרמיטים הכללית נובע בעיקר מהגידול בחצרות מטופחות, רוויות במים, המהוות בסיס איכותי להתרבות הטרמיטים והיום ניתן למצוא אפילו מושבות טרמיטים בנות חמש שנים ויותר.

כאשר הקן כבר גדול והטרמיטים מופיעים בבית חשוב מאד לפנות למקצוען כדי לטפל בבעיה שכן פיתרונות רגילים פשוט לא יסייעו כלל 

אז למה בעצם צריך הדברת טרמיטים?

כפי שציינו הטרמיטים הם למעשה סוג של חרק החי בקנים קטנים בעומק האדמה. אך, בניגוד לחרקים אחרים הטרמיטים עצמם ניזונים מכרסום עץ, הודות ליכולת הביולוגית שלהם לעיכול תאית המרכיבה את העצים והצמחים השונים.

הבעיה מתחילה כאשר הטרמיטים פוגשים בתשתיות עשויות עץ או מוצר עץ בעלי ערך לאדם. פריט עץ מסוג החביב על הטרמיטים יכול להיות פרגולה בגינה, אבל במידה והטרמיטים חדרו אל תוך שטח המחייה של האדם בהחלט יתכן ומדובר בדלתות, משקופי עץ ורהיטי עץ בסוגים שונים. במקרים אלו יחלו להופיע טרמיטים בבית או טרמיטים בקיר כשלרוב יופיעו בצורה סמויה ויתקפו תחילה את משקופי הדלתות ואחר כך את הריהוט ובעת האחרונה הטרמיטים נמצאים בבניינים רבי קומות ובתים פרטיים כאחד.

בשלב זה חשוב לציין כי קיני הטרמיטים, בדומה לקיני הנמלים המוכרים נמצאים באדמה . בבנייני מגורים זה החול מתחת לריצוף ובבתים פרטיים בחול מתחת לריצוף וגם בגינה בנוסף הטרמיטים יודעים לבנות את קיני המגורים שלהם גם לגובה על ידי יצירת חומר דביק במיוחד המורכב מחול עם הפרשות ייחודיות לטרמיטים ולעיתים יתכן ומשקוף הדלת כולו הפך לקן טרמיטים מבלי שנבחין בכך. במרבית המקרים הטרמיטים יאכלו את העץ מבפנים כלפי חוץ למטרות הגנה ואנו נגלה את הבעיה אך ורק כאשר הרהיט או המשקוף כבר אכולים לחלוטין מבפנים ובמקרה מסוג זה הדברת טרמיטים תסייע לנו רק למנוע את התפשטות הנזק למוקדים נוספים באזור המגורים.

בשלב זה חשוב לציין כי קיני הטרמיטים, שונים מקיני הנמלים המוכרים לנו בכך שהטרמיטים יודעים לבנות את קיני המגורים שלהם גם לגובה על ידי יצירת חומר דביק במיוחד המורכב מחול עם הפרשות ייחודיות לטרמיטים ולעיתים יתכן ומשקוף הדלת כולו הפך לקן טרמיטים מבלי שנבחין בכך.

במרבית המקרים הטרמיטים יאכלו את העץ מבפנים כלפי חוץ למטרות הגנה ואנו נגלה את הבעיה אך ורק כאשר הרהיט או המשקוף כבר אכולים לחלוטין מבפנים ובמקרה מסוג זה הדברת טרמיטים תסייע לנו למנוע את התפשטות הנזק למוקדים נוספים באזור המגורים.

בכדי לטפל ביעילות ולהצליח לחסל את כל המושבה לצמיתות יש צורך בטיפול יסודי מקצועי עם מיכשור ותכשירי הדברה יחודיים לטיפול נגד טרמיטים.

חומר דוחה טרמיטים או הדברת טרמיטים?

כיום, בעיית הטרמיטים, כבר מהווה מכת מדינה ורבים מאזרחי ישראל מחפשים אחר פתרון יעיל ואיכותי לבעיה כאשר לראשותם עומדים פתרונות ישנים כמו יצירת עשן, חומרים שונים ומתקדמים יותר לדחיית טרמיטים או הליך של הדברת טרמיטים.

היות ומדובר על חרק ששוכן בעומק האדמה ואין דרך לפגוש בו ולהדבירו באופן ויזואלי , יש צורך בטיפול  איכותי המחייב ידע ייחודי לאיתור ומיכון ייחודי לטיפול . האלמנט נוסף חשוב ביותר הוא ניסיון  מוכח .היות ומדובר על טיפול הדורש קידוח והזרקה , החדרת פיתיונות או יצירת תחנות האכלה  וכל אלו קשורים בתשתיות הבית היקר לנו ,מחובתנו לבחור חברה שיודעת להתמודד עם מצבים שכאלה בעלת ניסיון מוכח בתחום זה .בארץ מוכרים כשלושה סוגים של טרמיטים אשר מתפרסים בכל שטחה של מדינת ישראל מהצפון לדרום. הגידול בכמות הטרמיטים הכללית נובע בעיקר מהגידול בבניה ,בחצרות מטופחות, רוויות במים, המהוות בסיס איכותי להתרבות הטרמיטים והיום ניתן למצוא אפילו מושבות טרמיטים בנות חמש שנים ויותר בדירות בקומה 10ו-15

חשוב להתאים שיטה לבעיה ואת זה יודע לעשות רק מקצוען ( אין חכם כבעל ניסיון ) . 

קידוח והזרקה תחת לריצוף הדברה נגד טרמיטים

במידה ויש זיהוי ודאי של הטרמיטים , קודחים בכל היקף הבית ומזרקים חומר הדברה לחול שתחת הריצוף . דגש מיוחד נותנים לאזורים פגועים או אזורים שיכולים להיפגע . בצורה זו מבטיחים שכל הבית מקבל טיפול ובנוסף יוצרים שטח סטרילי ומונעים ממשובות חדשות להיכנס לתחום הבית היתרון הוא שמדובר על שיטה בה תוקפים את הטרמיטים בצורה אגרסיבית מאוד והתוצאות מושגות בטווח קצר ובהצלחה מרובה. החיסרון הוא שיש צורך בידע רב היכן לקדוח ונדרש ציוד מיוחד להזרקת החומר 

תחנות האכלה

במידה ויש לנו ספק אם מדובר על טרמיטים או חרק אחר ואולי רק ריקבון שנובע מרטיבות מציבים תחנת האכלה ( קופסא קטנה אטומה)  עם חומר משיכה . לאחר מס' חודשים פותחים את הקופסא ובודקים אם יש טרמיטים או סימני אכילה . החיסרון הוא שמדובר על הליך ארוך של מס' חודשים היתרון הוא שיש אינדקציה ודאית לסוג החרק  שבמידה ויש נגיעות מחליפים למזון מורעל .

הצבת פיתיונות

בדומה לתחנות האכלה מציבים פתיונות מורעלים בסמוך למוקדים נגועים ומבצעים הדברה באמצעות פיתיונות אלה   . היתרון הוא שאין צורך בקידוחים רבים לריצפה החיסרון הוא שבבית שלנו  יש לטרמיטים מזון בשפע ואין וודאות שיאכלו דווקא מהפיתיונות שהצבנו . 

עשן דוחה טרמיטים

מלבד רמת הסיכון הכרוכה במילוי חלל הבית בעשן לצורך הברחת הטרמיטים במרבית המקרים העשן אינו מצליח לחדור אל תוך קן המחייה של הטרמיטים ולמעשה אינו מסייע בדבר, מלבד יצירת ריח שריפה בחללי המגורים.

חומר דוחה טרמיטים

לעומת זאת, ניתן למצוא כיום חומר לדחיית טרמיטים בחנויות מקצועיות שונות. אך, גם פתרון זה אינו אהוד על הציבור בישראל והסיבה לכך פשוטה – רמת היעילות נמוכה מאד באופן יחסי לעלות המוצרים ולרמת הרעילות שלהם בעבור בני המשפחה המתגוררים בחלל המגורים אשר נפגע מנחיל הטרמיטים העצום.

קידוח והזרקה תחת לריצוף הדברה נגד טרמיטים

במידה ויש זיהוי ודאי של הטרמיטים , קודחים בכל היקף הבית ומזרקים חומר הדברה לחול שתחת הריצוף . דגש מיוחד נותנים לאזורים פגועים או אזורים שיכולים להיפגע . בצורה זו מבטיחים שכל הבית מקבל טיפול ובנוסף יוצרים שטח סטרילי ומונעים ממשובות חדשות להיכנס לתחום הבית היתרון הוא שמדובר על שיטה בה תוקפים את הטרמיטים בצורה אגרסיבית מאוד והתוצאות מושגות בטווח קצר ובהצלחה מרובה. החיסרון הוא שיש צורך בידע רב היכן לקדוח ונדרש ציוד מיוחד להזרקת החומר 

הדברה נגד טרמיטים

בנוסף לכל הפתרונות הביתיים עומדת האפשרות להליך של הדברת טרמיטים. הליך זה, אשר מבוצע על ידי מדביר מקצועי בעל רישיון מדביר מוסמך בלבד כולל מספר שיטות טיפול, אשר מותאמות למבנה הקן, לגודלו ולמיקומו בתוך סביבת המגורים.

בין הטיפולים השונים הנכללים תחת ההגדרה של הדברת טרמיטים יופיע טיפולים של הדברה ביולוגית הכוללת שימוש בחומרים ביולוגים המובילים לבריחת הטרמיטים מהקן ולמעשה להתפרקות מושבת הטרמיטים אשר פגעה באותו אזור.

בנוסף לכך, ישנם טיפולי קדיחה, בהם מתבצעת קדיחה של מספר גומות מסביב לבית והחדרת חומרי הדברה מקצועיים במינון מדויק על מנת להוביל פירוק המושבה על ידי נשיאת חומר ההדברה על ידי הטרמיטים עצמם אל מרכזי המחייה וליצירת חומת הגנה מסביב לבית. לאחר פירוק המושבה עצמה הטרמיטים אינם יכולים לשרוד ולכן לאחר  ימצאו את מותם במהרה

סרטון הדגמה של פעולת הדברת טרמיטים

 

הדברת טרמיטים – הפתרון היעיל ביותר לבעיה.

סוג הטיפול השלישי בתחום הדברת הטרמיטים הוא ריסוס רעל ייעודי לסוג הטרמיטים הנמצא בנקודת היעד ובו נעשה שימוש במקרים קשים במיוחד בהם גודלה של המושבה מונה כמה מאות אלפי טרמיטים או במקרים של בית אחד אשר בו קיימות כמה וכמה מושבות והנזק הולך וגודל במהירות

הדברת טרמיטים – הפתרון האולטימטיבי לבעיה

מתוך הנתונים שהצגנו, ניתן לראות בבירור כי במידה ואזור המגורים או אפילו העסק שלכם נפגע מקן טרמיטים עיקש הפתרון היעיל ביותר לבעיה הוא בחירה בהליך של הדברת טרמיטים המותאם למקור הבעיה שלכם.

רק הניסיון בשטח קובע איזו שיטה ליישם ובאיזה חומר להשתמש 

למען ביטחונכם האישי הקפידו לוודא כי הליך הדברת הטרמיטים מתבצע על ידי מדביר מוסמך בעל רישיון בלבד ודרשו אחריות לטיפול שבוצע על מנת לוודא כי הבעיה לא תחזור על עצמה בתוך תקופה קצרה.

אם אתם זקוקים לשירותי הדברת טרמיטים, המתבצעים על ידי מדביר מקצועי בעל רישיון ושנות ותק רבות בתחומי הפעילות, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום וליהנות משירות אדיב ומקצועי אשר יספק לכם מענה אמתי ובטוח לבעיה איתה אתם מתמודדים. צרו אתנו קשר עוד היום.