הרחקת יונקים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
הרחקת יונקים - חתולים

כשחושבים על מזיקים חושבים באופן ישיר על מכרסמים שונים כמו עכברים וחולדות או על חרקים שונים כמו ג'וקים, דבורים ופרעושים.
בתחום זה ניתן לקרוא בנוסף מידע על הדברת פרעושים במידה ואתם סובלים מהבעיה.

לרוב, אנחנו לא חושבים על יונקים כאל מזיקים. אולם, ישנם יונקים נפוצים כלבים, חתולים ועטלפים המהווים בעיה ויכולים להיות מסוכנים, מפחידים או מטרידים.

ליונקים המטרידים אותנו, כמו חתולים, כלבים או עטלפים לא נבצע הדברה או המתה כיוון שאלו לרוב אינם חוקיים. בטיפול בחיות אלו נשתמש לרוב באמצעים שונים המרחיקים אותם ולמעשה פותרים את הבעיה שהם יוצרים באופן הומאני וללא הרג.

כלבים וחתולים משוטטים

חתולים וכלבים משוטטים יכולים להיות מטרד לא קטן. כלבים וחתולים משוטטים יכולים להביא אלינו מחלות כמו כלבת וטפילים שונים כמו קרציות, כינים, פרעושים ופשפשים.

הם עלולים להדביק בהם את האנשים שבאים עמם במגע או את חיות המחמד שלנו. בנוסף, הם עלולים להיות מסוכנים מאוד ולנשוך, במיוחד אם הם חולים בכלבת ולהפחיד את כל מי שבסביבתם.

הרחקת כלבים וחתולים

הרחקת כלבים וחתולים יכולה להתבצע במספר דרכים. ראשית, ישנם תרסיסים שונים וחומרים המפיצים ריחות המפריעים לחתולים ולכלבים וגורמים להם להסתלק מהאזור. ישנן מלכודות רבות המותאמות לכלבים וחתולים שאפשר להשיג אצל חברות המתמחות בכך, הלוכדות את הכלבים או החתולים.

ישנן שיטות סבתא רבות להרחקת כלבים וחתולים כמו פיזור בקבוקי מים בגינה, בהם החיות רואות את השתקפותן ונבהלות, או פיזור אקונומיקה או פלפל חריף המרחיקים אותם. במקרים של כלבים וחתולים משוטטים אפשר גם לפנות אל העירייה או הווטרינר העירוני על מנת שילכדו את החיות וירחיקו אותן.

עטלפים

גם עטלפים הם מטרידים לא קטנים. ראשית, בדומה ליונקים אחרים, הם מעבירים מחלות אל בני אדם וחיות המחמד, כגון כלבת וטפילים שונים. גם הם, בדומה לחתולים וכלבים משוטטים, עשויים לנשוך בני אדם.

בנוסף, עטלפים מלכלכים מאוד את סביבתם. הם אוכלים פירות וחרקים ויורקים את שאריות המזון שלהם על מבנים ומכוניות ומלכלכים אותם עם הצואה שלהם. העטלפים מזיקים גם בתחום החקלאות, שם הם אוכלים את הפירות והיבול בשדות.

הרחקת עטלפים

באופן כללי עטלפים גם יכולים להועיל על ידי זה שהם בעצמם מבצעים הדברת חרקים נרחבת, ועל כן לא נרצה להרחיק עטלפים אותם באופן גורף אלא להרחיק אותם רק מהמקומות בהם נרצה למנוע נזקים.

ישנן 3 דרכים עיקריות להרחקת עטלפים- פריסת רשתות המותאמות לעטלפים באזורים בהם הם נפוצים או סביב עצים עליהם נרצה להגן, פיזור משדרים הפולטים קולות אולטרה-סוניים המפריעים לעטלפים או הצבת תאורה מהמקומות מהם נרצה להרחיק את העטלפים.

הרחקת יונקים,נגד חתולים,כלבים,הדברת עטלפים