הדברת תיקנים - ג'וקים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
הדברת תיקנים- ג'וקים

תיקנים- ג'וקים הם אולי המזיקים המעוררים את הרגשות הפחד והגועל החזקים ביותר. אצל רוב האנשים, אין דבר נורא יותר מלפגוש תיקן ענקי באמצע הלילה במטבח או בשירותים.

 

הם מופיעים ברגע שנדלק האור וגורמים לרוב לצרחות ולחיפוש מהיר של הכפכף הקרוב ביותר. הדברה איכותית ומקצועית של תיקנים יכולה לחסוך את המפגשים הליליים והלא נעימים הללו לטווח ארוך.

יחד עם טרמיטים, תולעים, חיפושיות ושאר מזיקים, התיקנים- ג'וקים נפוצים מאוד בסביבה הבייתית. תיקנים, או בשמם הנפוץ יותר-ג'וקים, הם חרקים בעלי מחושים ארוכים, רגליים שעירות המסוגלות לריצה מהירה במיוחד, כנפיים המשמשות אצל חלקם לתעופה וגוף גמיש המסוגל להידחק במקומות צרים במיוחד. הם אוהבים חושך ופעילים בעיקר בלילה. ידוע כי התיקנים הם חיות עמידות מאוד ולפי מחקרים יכולים לשרוד אפילו קרינה ברמה גבוהה. תיקנים מזיקים לאדם בכך שהם אוכלים שאריות אוכל ומפיצים מעל ל-50 סוגים שונים של מחלות!

מאיפה ג'וקים באים?

התיקנים מגיעים לרוב מפתחי ביוב, מה שמעלה את הסיכון שלהם להעביר מחלות מסוכנות, או בתעופה היישר אל תוך הבית. הם יכולים גם להידחק דרך סדקים צרים מאוד בחלון או תחת הדלת. בבית הם מתחבאים באזורים אפלוליים כמו בארונות חשוכים, סביב הכיור, בפתחי ביוב ובסביבת פחי האשפה.

איך מטפלים בתיקנים לבד?

אם הבעיה נקודתית אפשר בהחלט להשתמש בכפכף, מטאטא או כל חפץ אחר להרחיק את התיקן מהבית, אם אתם לא נגעלים או מפחדים כמובן, או להשתמש בחומרי ריסוס ביתיים המיועדים להדברת תיקנים, אותם אפשר למצוא בכל רשתות השיווק. למניעה אפשר גם להשתמש בתכשירים בעלי טווח השפעה רחב יותר המבטיחים פעולה מתמשכת לטווח ארוך, או להשתמש בנוזלים מיוחדים לשטיפת רצפות המכילים חומרים להרחקת תיקנים.

ואם בעיית הג'וקים - (תיקנים) קצת יותר רצינית?

במידה והבעיה לא נפתרת או שתיקנים מופיעים בקבוצות גדולות או תדירות גבוהה אפשר להזמין חברת הדברת תיקנים מקצועית. ישנן הרבה מאוד חברות הדברה מקצועיות שישמחו לפטור אתכם ממטרד התיקנים תמורת תשלום. בחיפוש חברת הדברה יש לוודא שחומרי ההדברה בה היא משתמשת מאושרים על ידי משרד הבריאות ואינם מסוכנים לאנשים או לחיות המחמד. חברות הדברה מקצועיות אלו לרוב מציעות הדברה למספר מזיקים יחד, כמו טרמיטים, נמלים ועש.

כמה עולה הדברת דירה ממוצעת?

מחיר הדברת דירה ממוצעת נע בין 130ל-350 שקלים לא כולל חצר או גינה,ויכול להגיע למאות שקלים לבניין שלם. בחברות רבות מציעים גם אחריות לתקופה מסוימת, לרוב לשנה שלמה.