הדברת פשפשים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

כמעט כל אחד מאתנו, מכיר את הפשפשים דווקא מעולם בעלי החיים כגורם מספר אחת לגירודים ובעיות עוד של חיות מחמד כמו כלבים וחתולים. אבל, רבים מאתנו כלל לא יודעים, מה אפשר לעשות כאשר אנחנו מגלים קן פשפשים באחד הרהיטים, הארונות או במזרון עליו אנחנו ישנים בכל לילה.

אז מה עושים ברגע שנתקלים במכת פשפשים בתוך אזור המחייה שלנו? כדי לענות על השאלה – פנינו אל צוות המומחים שלנו, שהרים את הכפפה והחליט לעשות קצת סדר בעולם הפשפשים המטרידים ולהציג לפנינו את הפתרונות השונים בעבור התקלה.

אז את מי בעצם מדבירה הדברת פשפשים?

רגע לפני שנדון בפתרונות השונים להדברת פשפשים חשוב שנבין מהו אותו פשפש עיקש ומדוע כל כך קשה להיפטר ממנו.

הפשפש הוא למעשה סוג חרק קטן במיוחד הנמנה על משפחת הפשפשאים אשר מונה כ-50,000 מיני פשפשים שונים המתפרסים כמעט על פני כל נקודה בגלובוס בשל יכולת השרידות הגבוהה שלהם. למעשה, כיום ניתן למצוא מושבות פשפשים באזורי צמחיה, במאגרי מים מתוקים ומלוחים ואף באזורים מושלגים.

למרות שמרבית מהפשפשים הם חרקים צמחונים, תנועתם העיקשת יכולה להוביל לגירודים והופעת פריחות שונות בבעלי חיים בעלי פרווה ואפילו בבני אדם.

כמו כן, לעומת הפשפשים הצמחונים ניתן למצוא גם סוגי פשפשים ארסיים ופשפשים נוספים אשר מסוכנים לאדם.

מעבר לפגיעת הפשפשים בבעלי החיים באדם, הם מוכרים גם כגורם נזק משמעותי בחקלאות בשל חיסול טפילים יעילים בגידולים שונים.

פשפשים. זנים מסוימים מסוכנים גם לאדם

אם רוב הפשפשים צמחוניים למה אנחנו צריכים הדברת פשפשים?

למרות שציינו בתחילת המאמר כי מרבית מהפשפשים צמחונים ואינם מזיקים באופן משמעותי למעט פגיעות  עור קלות, חשוב לזכור כי בדומה לשאר החרקים הם מתרבים במהירות גדולה ויכולים להוביל להרס של הצמחייה בסביבת המגורים שלנו או להרס של מקווי מים כמו בריכות שחיה או בריכות דגים.

מלבד פגיעה זו, קיים בארץ גם זן משמעותי של פשפש מסוג פשפש המיטה, אשר זכה לשמו בשל הופעתו לרוב בתוך מזרונים בחדרי השנה של רבים מאתנו. פשפש המיטה הוא למעשה טפיל מוצץ דם אשר מוצא את מבוקשו בגוף האדם בשל חום גופו הגבוה יחסית ויכול להוביל לפגיעה משמעותית באדם.

למרות תפוצתם הקטנה יחסית, רבים מהאזרחים בישראל, אינם בוחרים באפשרות הטיפול של הדברת פשפשים ולכן מושבות חדשות של פשפשי המיטה נוצרות מידי יום והגידול התמידי בסוג חרק מזיק זה קרוב אלינו הרבה יותר ממה שחשבנו.

סימנים מחדישים להופעת פשפשי המיטה הם הופעת כתמי דם קטנטנים על מצעי המיטה, הנובעים מעקיצה של אדם אשר ישן במידה או ממעיכה של אחד מהפשפשים. במידה ונתקלתם באחד מסימני אלו – הגיע הזמן לפנות אל מדביר פשפשים.

הדברת פשפשים – אז איך נפטרים מפשפשים בבית?

מלבד האפשרות להדברת פשפשים, כיום, ניתן למצוא במגוון רחב של חנויות חומרי הדברה שונים לפשפשים. בין מגוון החנויות הרחב נוכל למצוא חנויות לציוד מקצועי ואפילו חנויות חיות, אשר יציעו לנו חומרי הדברה כנגד פשפשים או אמצעים שונים להדברה סביבתית לסביבת המחייה של בעלי החיים.

הבעתיות בחומרי ההדברה אשר משווקים באופן מסחרי לציבור היא משולשת – הבעיה הראשונה נובעת מיכולת ההדברה של חומרים אלו, שכן שיווק חומרי הדברה חזקים לאדם מן המניין אינה מאושרת על פי חוק וכך אנו נאלצים להתמודד עם חומרי הדברה חלשים יחסית שאינם משיגים את המטרה או מצריכים חזרות.

בעיה נוספת היא תצורת החומרים אשר יופיעו בצורת אבקה או תרסיס. בשתי תצורת אלו, לעומת הדברת פשפשים מקצועית ואיכותית, הבעיה היא איבוד לא יעיל של חלק מחומרי ההדברה אשר יכולים להתעופף ברוח או להיספג בקרקע ובכך להזיק לגידולים חקלאיים או גינות נוי.

הבעיה השלישית והחמורה ביותר היא נושא המינון. שכן, חומרים אלו מיועדים לרוב לטיפול בבעל החיים עצמו או בסביבת המחייה שלו. לכן, נדרש להוציא סכומים גדולים ולרכוש כמויות גדולות של חומרי הדברה מסוכנים בכדי להדביר אזור גדול ובכך למעשה נגדיל את הסיכון גם בעבור בני האדם הנחשפים לחומרים המסוכנים.

לעומת אותם חומרי הדברה לא מקצועיים, עומד במשך שנים הליך הדברת הפשפשים המתבצע על ידי מדביר מוסמך ומקצועי. בהליך זה מפוזרים חומרי הדברה איכותיים באופן נקודתי אל מושבות החרקים ובכך נעלם הנזק לאדם ובעלי החיים בסביבתו.

הליך הדברת פשפשים המתבצע באופן מקצועי על פי התקנים הנדרשים, הוא הליך קצר במיוחד, אשר מטפל בכל מושבות הפשפשים בתוך הבית ובסביבת המגורים עצמם ומונע גם את חזרתם של הפשפשים לאורך תקופה ארוכה – כך שאתם נשארים מוגנים ובטוחים.

 אז איך נפטרים מפשפשים בבית?

הדברת פשפשים – אל תחכו למכה

למרות שהפשפשים שורדים בכל בית גידול ובכל טמפרטורה, חשוב לדעת כי פעילות הנקבות מגיעה לשיאה בתקופת החורף בשל הטמפרטורות הנמוכות כאשר פעילות הפשפשים גודלת בחודשי האביב ועד לשיאי ימי הקיץ החמים המוכרים לנו בישראל.

משמעות נתונים אלו היא כי מושבת הפשפשים תתמקם ותתחיל לגדול לאיטה בתקופת החורף עד לפריצתה, כך שלמעשה לא תבחינו בבעיה, עד אשר תזכו לגלות כי כל סביבת המגורים שלכם מוצפת בפשפשים וזאת מבלי שידכם תוכל לטפל בבעיה.

אם אתם חוששים שביתכם סובל מפשפשים אל תמתינו לגירודים ולעקיצות. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום ולהזמין מדביר פשפשים מקצועי ומוסמך אשר יבצע הדברת פשפשים על פי כל התקנים הנדרשים ויבטיח כי סביבת המגורים שלכם בטוח כעת ובעתיד. צרו קשר עוד היום!