הדברת פרעושים

הדברת פרעושים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

בעלי כלב או חתול ומוטרדים מפרעושים ?

 הדברה מקצועית ואמינה ללא סכנה לבני הבית ובעלי החיים

 שימוש בחומרים מורשים בלבד לבטיחות מרבית

 מגוון פתרונות לבית לכלב ולחתול

הדברה ירוקה ואמינה.

הדברת פרעושים היא איננה דבר של מה בכך, פרעושים הם חרקים הקיימים בעולם מילוני שנים לאלו שלא מצליחים להבדיל בין פרעושים לפשפשים, קרציות וכינים וחרקים אחרים, יש חשיבות עצומה לזיהוי החרק המזיק ,למעשה זה השלב החשוב ביותר בטיפול ,שכן אם לא נזהה את המזיק לא נוכל להתאים טיפול אפקטיבי ,מרבית תהליכי המניעה הדברה נגד פרעושים שונה מהדברה נגד נמלים או מהדברה ביתית החומרים ואפן יישומם אינם דומים ולכן יש לקחת זאת בחשבון ולפתור את בעיית החרקים שלכם בצורה הנכונה ביותר שמתחילה בזיהוי נכון של החרק.

פרעושים ופשפשים בשלב הבוגר של חייהם הם טפילים מוצצי דם ומסוכנים לבעלי חיים ולאדם. פרעושים ידועים כמפיצי מחלות רבות ואף מסוכנות כדבר וטיפוס הבהרות, ועקיצתם גורמת לאלרגיה, גירוד, נפיחות ואודם.בפועל מדובר בשני חרקים שונים לגמרי אך אנו נוטים להכלילם יחד ובדכ יש בלבול רב בינהם והטיפול כנגד פרעושים שונה לחלוטין מטיפול נגד פשפשים . במאמר זה נתמקד בהדברת פרעושים בלבד .יש דרכים מגוונות להתמודד עם פרעושים – ריסוס נגד פרעושים ,קולר נגד פרעושים ,מלכודת פרעושים,תרסיס נגד פרעושים ,אמפולות נגד פרעושים,ועוד חומרים שונים נדש פרעושים וביצי פרעושים

מי הם פרעושים?

בד"כ פרעושים בבית מגיעים עם חיית המחמד שלנו , לעיתים גם בבתים שאין בהם חיות נחשפים לעקיצות פרעושים  בשל הקירבה למיפגע, כמו שטיח כניסה לבית שהכלב של השכם עובר דרכו או חתול רכוב רובץ עליו . חשוב לבצע הדברת פרעושים במידה והופיעו בסביבת מגוריכם, על מנת להגן על יושבי הבית ועל חיות המחמד שלכם. הדברת פרעושים חייבת להתבצע על ידימדביר מקצועי בעל ניסיון בתחום הפרעושים המשלב ידע עם עולם הכלבים והחתולים , חשוב שההדברה תתבצע היטב כדי למנוע באופן חד פעמי את קיומם בביתנו . הדברת פרעושים בבית היא לא פעולה פשוטה היות והפרעושים מתרבים בקצב מהיר וההדברה חייבות לכלול את ביצי הפרעושים וכל שלב בהתפתחות שלהם , אל תןתעו אם תגלו פרעושים במיטה

דרכים לביצוע הדברה נגד פרעושים

חשוב שהדברה נגד פרעושים תכיל את כל שלבי הגלגול מביצה ועד בוגר. טיפול בבית מחייב כיסוי מלא של כל הבית בצורה יסודית , הטיפול מכיל תרכובת חומרים הפוגעת בפרעוש עצמו ואף פוגעת בביצים שהטיל הפרעוש בבית .ללא טיפול נגד ביצים לאחר מס' ימים יבקעו פרעושים חדשים והבעיה לא תיפטר בנוסף חובה לבצע   טיפול בפונדקאים-(חיות הבית)  ההדברה לא תהיה אפקטיבית במידה והפונדקאים שהביאו את המזיקים הביתה לא יטופלו.

יש לבצע טיפול יסודי בחיות המחמד על ידי חומרי הדברת פרעושים ולהמשיך בטיפול קבוע למניעת הידבקות בהמשך ע"י פגיעה בביצים.בתהליך שכזה תקבלו מאיתנו ליווי יעוץ והכוונה שוטפים לטיפול בבית ובחיית המחמד במקביל ע"מ להבטיח 100% הצלחה בטיפול .

הדברת פרעושים בבית חייבת להיות מסונכרנת עם הטיפול בחיית המחמד , בד"כ חובה לשלב טיפול מקביל באמפולה נגד פרעושים או בקולר נגד פרעושים . יש סוגים שונים של אמפולות נגד פרעושים  כל סוג משפיע בצורה שונה בדיוק כמו שכדור אופטלגין משפיע על כל אדם בצורה שונה . פרעושים לכלבים הם בדיוק כמו כינים לבני אדם . בטיפול נכון ושימוש בחומר נגש פרעושים ניתן בהחלט להגיע לפתרון הבעיה.

פרעושים נפוצים בכל העולם. הם חווים 4 מחזורי חיים-ביצה, רימה, גולם ובוגר. כאמור, בשלב הבוגר שלהם הם ניזונים על ידי מציצת דם הפונדקאי עליהם הם חיים. פרעושים לרוב מגיעים אל הסביבה הביתית בעזרתם של בעלי חיים-כלבים, חתולים, חולדות, עכברים, תנים, שועלים, נמיות ועוד.

פרעוש מסוגל לקפוץ למרחקים גדולים מאוד ביחס לגופם- עשרה סנטימטרים לגובה ושלושים סנטימטרים לרוחק, מה שמקל על הפצתם בין פונדקאים שונים.

פרעושים מתרכזים במקומות מרבץ של חיות הבית, בשמיכות, מזרונים, שטיחים ומקומות בהם הם יכולים להתחבא. הדברת פרעושים היא פעולה חשובה מאוד במקומות בהם הם ישנם. זו בהחלט הסיבה שיש צורך בידע ניסיון ושימוש מבוקר בחומרי הדברה מתאימים .

 פרעושים בבית – במיטה טיפים למניעה. 

פעולות שיעזרו בצמצום ומניעה מוחלטת של פרעושים בבית:
1. שאיבה יסודית של מקומות המרבץ של חיות המחמד, המזרונים, השטיחים, הספות והכורסאות, חריצים ומסתורים ברחבי הבית.
2. טיפול בחיית המחמד שלנו בעזרת רחיצה בשמפו מתאים ואח"כ שימוש בקולר או אמפולה כנגד פרעושים.

שימוש קבוע באמפולה, קולר, שמפו יקטין מאוד את הסיכוי להידבקות.
3. שימוש  בחומרים נגד פרעושים המיועדים לביצוע הדברת פרעושים ברחבי הבית, ובעיקר במרבצי חיות המחמד. 
לא לשכוח לנקות ולחטא בכל המקומות בהם בעלי החיים שלכם מסתובבים כמו כרית רביצה  וכלי המזון.

חשוב מאוד לוודא שהחומרים בהם אתם משתמשים הם חומרי הדברת פרעושים מאושרים ושהם מותאמים לביתכם. במידה ויש ילדים או חיות מחמד המסתובבים בבית יש לוודא שהחומרים בהם אתם משתמשים לביצוע הדברת פרעושים הם בעלי רעילות נמוכה ליונקים,שימוש יעשה רק ע"פ הוראות התכשיר.

בנוסף לביצוע הדברת פרעושים בבית יש לוודא שתבוצע הדברת פרעושים גם בסביבתו ובחצר. יש למנוע כניסה של חיות משוטטות בחצר כמו חתולים וכלבים ואף חולדות ועכברים.

חשוב להדגיש שכל העבודה מבוצעת בעזרת חומרים מורשים בלבד תוך הקפדה על ביטחון בני הבית וחיות המחמד תוך שמירה על שיגרת חיים, בשילוב נכון ובתזמון נכון שתקבלו מאתנו יבטיח פתרון יעיל לבעיה.