הדברת עכברים - חולדות

הדברת עכברים - חולדות

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

בטוחים שיש לכם עכבר או חולדה בבית? שימו לזה סוף היום!

 טיפול אפקטיבי ללא פגיעה בשגרת החיים

 התאמת פתרון לבעיה ע"פ צרכי הלקוח

 מגוון פתרונות להבטחת 100% הצלחה

 הדברה שמגיעה גם לחורים הקטנים ביותר

מבצע מיוחד לחודש הקרוב!

עכברים וחולדות הם מזיקים נפוצים מאוד בארץ ישראל הם מתגנבים לבתים, אוכלים שאריות מזון, מכרסמים צנרת המים, צנרת תקשורת, אריזות מפלסטיק המכילות מזון ואפילו יכולים לכרסם חומרים קשיחים כמו מזוודות לטובת בניית קן לפני המלטה.

פעולות אלו מזהמות את הבית גורמות לתחושת פחד ואי נוחות וחמור מכך יש סכנה ממשית לחשיפה להידבקות במחלות שונות הבעיה היא לא רק בבתים פרטיים, גם בדירות בבניינים ובפרט  בעסקים בתחום המזון המחויבים לבצע הדברת עכברים וחולדות על פי חוק על מנת למנוע זיהום והעברת מחלות.

קיימות מספר דרכים לביצוע הדברת עכברים וחולדות: בעזרת מלכודות, בהרעלה מבוקרת והרחקה בעזרים שונים. 

חשוב מכל נדרש ידע וניסיון בכדי להצליח בלכידה או להצליח בהנחת פיתיונות רעילים מבלי שהמכרסמים ידעו שמדובר ברעל.

לכידת עכברים - חולדות הכר את האויב

לכידת עכברים, חולדות בבית

עכברים וחולדות הינם יונקים ממשפחת המכרסמים. המינים הנפוצים ביותר בישראל הם חולדה מצויה, חולדת החוף, והעכבר המצוי. המכרסמים מזיקים מאוד לבני אדם ולרכוש הם מכרסמים כבלי חשמל מים וגז, הורסים יבול בשדות ומפיצים מחלות המסוכנות גם לאדם וגם לחיות המחמד.
לכידת עכברים וחולדות היא צעד הכרחי במקומות בהם הם מופיעים על מנת למנוע התפשטות מחלות.

יש להם יכולת טיפוס ריצה קפיצה וחדירה לפתחים צרים מאוד, כך הם חודרים כמעט לכל מקום.

מעבר לתחושת הרתיעה שיש לנו חשוב לזכור שעכברים וחולדות שוהים בביובים ,בפחי אשפה , לעיתים אוכלי נבלות ,יש עליהן חידקים,פרעושים . כך שהם מקור למחלות זיהומים . בנוסף צואת עכברים ,שתן עכברים הם מקור נוסף למחלות וזיהומים .

הרחקת עכברים מהמרחב הביתי היא נושא חשוב מהפן הבריאותי  ולא רק בגלל הרתיעה הגועל או הפחד .  

100%הצלחה בטיפול

בכדי להצליח בטיפול נדרש בראש ובראשונה ידע וניסיון, איתור מקור הבעיה וטיפול בו. אח"כ נדרש שילוב של שיטות לכידה אמצעי לכידה פיתיונות ומלכודות . מכרסמים בכלל וחולדות בפרט מאוד קשה להדביר וללכוד בשל יכולת לזהות ולהתחמק ממלכודות ורעלים יתרה מכך יש להן את היכולת לתקשר ביניהם ולהזהיר מפני סכנות. 

כיצד מתבצעת הרחקת חולדות ועכברים?

ישנן שיטות רבות לביצוע הרחקת חולדות ועכברים באופן מקצועי.
חשוב לציין שימוש ברעלים מצריך רישיון הדברה ,אך גם להצלחה בשימוש ברעלים ומלכודות דרוש ידע וניסיון 

השיטות מתחלקות לכמה קבוצות עיקריות:

הדברת חולדות ברעל

פיזור רעלים מסוגים שונים במקומות אסטרטגיים בהם קיימים במכרסמים. לרוב, הרעל יוכנס לתוך מזון החביב על העכברים והחולדות. הרעלים לביצוע הדברת עכברים וחולדות מתחלקים לשניים- רעלים הפועלים באופן מיידי (אקוטי) והורגים את העכבר במהירות ורעלים מושהיים הגורמים למוות לאחר מס' ימים בודדים .

החיסרון בשימוש ברעל אקוטי הוא שהחולדות והעכברים יודעים לקשר בין פעולת האכילה ומתמותת חבריהם ויזהרו מהאוכל היתרון הוא פתרון מהיר.

סוג שני של רעלים הם רעלים הפועלים לאחר זמן מה (רעל מושהה) , מה שמונע מהחולדות והעכברים לקשר בין המזון המורעל לתמותה, אבל לוקח עד מס' ימים בודדים לפתרון נדרש ידע וניסיון בכדי לדעת להתאים סוג רעל לאופי הבעיה .

החיסרון העיקרי של הדברת עכברים וחולדות ברעל הוא שהרעל מסוכן גם לבני אדם ויש לבצע פיזור רעל באופן מקצועי ואחראי על מנת לא לגרום להרעלת אנשים וחיות מחמד.
יישום הרעל מבוצע באמצעות אביזרים שונים המאפשרים רק כניסה של מכרסמים ומונעים פיזור של רעל.
בדרך זו משיגים ביטחון מוחלט אל מול הסכנה של הרעלה לחיות המחמד שלנו .

בכל מקרה אין להכניס רעל עכברים רעל חולדות או רעל  מכל סוג שהוא למקומות בהן יש ילדים, קשישים או מטבחים ועסקים הקשורים בהכנת מזון.
תמיד יש סכנה של זליגה לא מבוקרת של הרעל.

כיום שימוש ברעלים מותר רק למדביר עם רישיון הדברה ,למרות זמינות החומרים לא רצוי  לעשות שימוש עצמי ברעלים מעבר לעניין שזה כלל לא חוקי .

הדברת עכברים ו\או חולדות באמצעות מלכודותמלכודת עכברים

בעת שימוש במלכודת יש לוודא שמשתמשים במלכודות הומניות שלא גורמות לסבל למכרסמים למרות היותם מזיקים . המלכודות פועלות בשתי שיטות לכידה ללא פגיעה או המתה מידית ללא גרימת סבל מתמשך.

מלכודות דבק

מלכודות דבק הן משטחים דביקים בהם מניחים פיסת מזון וכאשר המכרסם מנסה לאכול הוא נדבק למלכודת ובכך נתפס.

יתרון בולט של מלכודת זו הוא היכלות להחדיר אותה למקומות צרים וקטנים כמו כן למלכודת שטח פנים גדול המשפר את הסיכוי ללכידה. לרוב המכרם שנתפס לוקה בהתקף לב בגלל הלחץ והחרדה  הנובעים מלכידתו.

מלכודת קפיץ

מלכודת קפיץ מושכת באמצעות פתיון מזון את העכבר או החולדה ולוכדת את המכרסם.

 מלכודת כלוב

כלוב שבתוכו פיתיון, המכרסם נכנס לאכול ונלכד בתוך הכלוב.

חשוב לציין שבכל המלכודות בהן מונח פיתיון מזון במלכודת יש אפשרות שסוג המזון לא מושך אותם בדיוק כמו אצלנו בני האדם שלכל אחד העדפות מזון משלו, לכן במידה ואין לכידה יש להחליף את סוג המזון במלכודת.

הדברה ביולוגית - חולדות ועכברים 

נעשית באמצעות שימוש באויבים הטבעיים של המכרסמים, כמו עופות דורסים בעיקר בהדברה חקלאית ומפני מזיקי שדה, גם חתול זריז ואנרגטי יכול ללכוד עכבר אך אין ביכולתו לבצע טיפול מקיף או לטפל במקור הבעיה.

חתול לא יכול לגרום להדברה נגד עכברים בצורה מושלמת, לרוב החתולים יש מספיק מזון גם ללא לכידת העכברים ולכן פתרון זה אינו מושלם.

הדברה אלקטרונית – הדברת חולדות הדברת עכברים

ישנם מכשירים המפיקים תדרי רדיו בלתי נשמעים לאוזן אדם אך הגורמים לאי נוחות קשה למכרסמים .אי נוחות זו גורמת למכרסמים לעזוב את המקום המטריד אותם . הדעות מאוד חלוקות לגבי הצלחה בשימוש במכשירים אלו , יש הטענים להצלחות, יש הטוענים לחוסר אפקטיביות ויש הטוענים להטרדה הנגרמת גם לחיות הבית . לפני רכישת מכשיר חשוב לוודא שיש לו את כל התקנים והאישורים הנדרשים לכך .

חשוב לזכור כי בלא מעט פעמים, כאשר אתם נחשפים לעכבר או חולדה בשטח הבית, אתם רואים רק את קצה הבעיה ובסביבת המגורים שלכם מסתתרים במרבית המקרים כמה וכמה עכברים.עכברים וחולדות הם חיות שמתקימות בהלקה  ןלכן לכידה של פרט או שניים לא בהכרח תפתור את הבעיה .

פתרון מוחלט יגיע בזיהוי מקום הקן של הלהקה, זיהוי מקום החדירה לבית וטיפול סביביתי למניעה.

ההתמקדות במניעה חשובה הרבה יותר מלכידה חד פעמית, פעולות מניעהאפקטיביות יפתרו את הבעיה לתמיד .

 חשוב לפנות במהירות למדביר איכותי ולהתחיל בהליך מקצועי של הדברת עכברים בבית, חשוב למצוא את מקור הבעיה  ולטפל במקור, רק כך נוודא באופן סופי כי הבעיה מאחוריכם.

מוטרדים מעכברים או חולדות בבית? פנו אלינו עוד היום והיפטרו מהבעיה אחת לתמיד.

אל תשתמשו בפתרונות ישנים או זמניים

חייגו אלינו עכשיו 054-3600003