מהי הדברה אלקטרונית

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
הדברה אלקטרונית - הדברה ירוקה

הדברה אלקטרונית היא הדברה באמצעים אלקטרונים כגון מכשירים המפיקים קולות הפוגעים במזיקים המטופלים. צלילים אלו אינם נשמעים לאוזן האדם אך מפריעים מאוד למזיקים ועל כן גורמים להם להסתלק מהמקום. גם הדברה אלקטרונית היא סוג של הדברה ירוקה שאינה פוגעת בסביבה.

מה ההבדל בין הרחקה להדברה?

הדברת מזיקים מתבצעת לרוב על ידי רעל שניתן למזיקים והורג אותם וכך למעשה משמיד את האוכלוסייה שלהם בביתנו או על ידי שימוש באורגניזמים וחיות שאוכלות את המזיקים ולמעה מדבירות אותם בהדברה ביולוגית.

הרחקת מזיקים איננה הורגת את המזיקים אלא רק מרחיקה אותם ומתאימה במקבים בהם לא נרצה להרוג את המזיקים מסיבות שונות-לא רוצים להתעסק עם המזיקים המתים כמו במלכודות עכברים, הרג של המזיקים שמטרידים אותנו אינו חוקי כמו במקרים של כלבים וחתולים, או במידה והדברת המזיקים והרג שלהם אינו אפקטיבי כמו במקרה של יונים.

הדברה אלקטרונית- איך פועלת?

הדברה אלקטרונית היא למעשה הצבת מכשירים שונים שמפיקים צלילים בעלי טון גבוה במיוחד. את הצלילים האלו אוזן אדם אינה מסוגלת לקלוט אולם מזיקים שונים קולטים ואף מוצאים אותם מפריעים מאוד. בגלל שהקולות מפריעים להם המזיקים פשוט יתרחקו מהמקום ללא פגע ויפסיקו להטריד אתכם.

אצל יונים הדברה אלקטרונית כוללת גם מכשירים המפיקים קולות של עופות דורסים כמו בזים וינשופים שבטבע אוכלים את היונים ומפחידים אותם וכך היונים חושבות שהם באזור ובורחות.

לאיזה מזיקים מתאימה הדברה אלקטרונית

הדברה אלקטרונית מתאימה למגוון רחב של מזיקים כמו תיקנים, עכברים, חולדות, נמלים,יונים, כלבים, חתולים, עטלפים ועוד. לכל מזיק המכשיר המתאים להרחקתו וצלילים שונים שמפריעים לו.

יתרונות ההדברה האלקטרונית

• כאמור, ההדברה אינה הורגת את המזיקים אלא רק מרחיקה אותם. אצל יונים לדוגמא, אם נהרוג אותם, למרות שהדבר אינו חוקי, הן פשוט יתחלפו בדור חדש וצעיר יותר של יונים שימשיכו להפריע לנו.על כן, עדיף להרחיק אותם.
• ההדברה האלקטרונית בטוחה לשימוש ואינה כוללת שימוש ברעלים מסוכנים לנו או לחיות הבית.
• הדברה אלקטרונית היא ידידותית, ירוקה ואיננה מזהמת.
• הדברה אלקטרונית פשוטה וקלה לביצוע-פשוט מניחים את המכשיר ושוכחים ממנו.

החסרונות של הדברה אלקטרונית

• יש המטילים ספק ביעילותה של הדברה זו וטוענים כי המזיקים מתרגלים לקולות ובסופו של דבר מפסיקים להתרחק מהם. יש לוודא מראש עם החברה על יעילות מוצריה והאם הם מציעים אחריות להרחקה.